NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Bingo do přírody

22. září 2018 v 14:27 | Tábornice Kačka |  Bojovky
Potřeby: kartičky na bingo, tužky
Prostor: venku, túra

Velmi známá hra Bingo! se v dnešní době objevuje v mnoha různých obměnách a je skvělým hravým způsobem jak děti něco naučit (anglické slovíčka, barvy, tvary, matematiku).

Ale pozor nemusí se tato hra odehrávat pouze v místnosti za škaredého počasí, dá se vzít i ven a děti donutit si všímat přírody kolem nich - co je v dnešní počítačové době velmi důležité.


Jak na to?


Vytvořte v počítači tabulky 3x3 (4x4) - dle počtu dětí, stáhněte si obrázky různých věcí, které můžete najít v přírodě (šiška, jehličnatý strom, hřib, řeka, slunce, ježek, motýl,….) a vložte do jednotlivých okének. Pozor každé dítě musí mít trochu jinou tabulku tj. obrázky se mohou opakovat, ale neměli by být tabulky úplně shodné.

Další variantou je že vytiskneme a nastříháme obrázky předmětů s přírody a pomocí nějaké bojovky si každý člen sám vybere 9 obrázků a pak nalepí do tabulky (např. vytvoříme prostor, kartičky v něm rozmístíme a 2 vedoucí zavázané oči - děti se snaží najít pro sebe nejvhodnější kartičky a vedoucí je přitom nesmí chytit - pokud je chytí, musí udělat 20 dřepů).

Další možnou variantou jak si děti mohou kartičku vytvořit sami je, že jim dáme seznam věcí, které mohou použít a pastelky a do každého políčka si sami namalují věci ze seznamu.

Když máme zhotovené kartičky, jdeme do přírody a děti se dívají kolem sebe, pokud zahlédnou věc, kterou mají na své kartičce, tak jí zaškrtnou - vyhrává ten kdo, jako první zaškrtá jeden sloupec, řádek, úhlopříčku (nebo celou tabulku) a zvolá Bingo!

Líbí se ti článek a stránka dej mi LAIK

Kompletně zhotovené kartičky pro bingo do přírody můžeš najít zde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama