NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Den Země - stanoviště 2

17. dubna 2018 v 13:54 | Tábornice Kačka |  Sady her s tématikou
Připravila jsem další seznam stanovišť na Den Země, takže se nechte ispirovat dalšími typy na jednotlivá stanoviště a seznam nápověd na heslo dne.
Děti projdou jednotlivými stanovišti a když splní úkol dostanou nápovědu. Podle nápověď musí přijít na slovo (heslo), které řeknou na konečném stanovišti (dostanou odměnu, medaily…). Jednotlivá stanoviště bych umístila do přírody a cestu vyznačila fáborky.

STANOVIŠTĚ:

1. Poznáš rostliny?
Buď si připravíme 10 rostlin, které nasbíráme v okolí nebo si vytiskneme obrázky a k nim i lístečky s názvy. Děti budou mít za úkol přiřadit názvy k rostlinám v časovém intervalu 2 min. (smetanka lékařská, sedmikráska, narcis, tulipán, modřenec, krokus, sněženka, bledule, podběl, prvosenka jarní)

2. Co do lesa patří a co ne?
Vytvoříme 2 kartičky s nápisem ANO a NE, k nim budou mít děti za úkol přiřadit obrázky (předměty), které do lesa patří a které ne. (ANO- veverka, rostlina, šiška, krmelec, brouk. NE - taška, nedopalek, kapesník, pneumatika, bonbón)

3. Posbírej odpadky
Připravíme si 5 pet lahví, 5 papírových kuliček, 2 kbelíky, které rozlišíme barevně na žlutý a modrý. Na jedené straně vytvoříme startovací čáru a k ní naskládáme lahve a papír asi o 6 kroků dál umístíme vedle sebe kbelíky. Děti budou mít za úkol, trefit se lahvemi do žlutého kbelíku a papírem do modrého. Pokud trefí špatný kýbl (do žlutého papír, do modrého láhev) nápovědu nedostanou vůbec, pokud odpadek spadne na zem vedoucí kousek s nápovědi utrhne.

4. Užitková zvířata
Vytvořte kartičky (pexeso), kde bude zvířata a jejich produkty (včela - med, prase - maso, kráva - mléko,…), děti budou mít za úkol si s vedoucím zahrát pexeso. Pokud ho porazí, dostanou nápovědu.

5. Vytvoř
Připravíme si všelijaké odpadky (papírové krabice, petky, konzervy, láhve, noviny, polystyren) a na papírky napíšeme pár zvířat (želva, kočka, had, papoušek, ryba,…) děti si vytáhnou jeden lístek a budou mít za úkol toto zvíře s odpadků vytvořit.

Heslo:
PRALES
Nápovědy:
Fotka orangutana - žije tam
Obrázek mraku z kterého prší - deštný prales
Obrázek pralesa
PRASE - SE + LES - prales
Strom - je tam hodně stromů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama