NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Den Země - stanoviště

15. dubna 2018 v 7:00 | Tábornice Kačka |  Sady her s tématikou
Už víte jakou aktivitu dětem na Den Země připravíte. V tomto článku nejdete typy na jednotlivá stanoviště a seznam nápověd na heslo dne.
Děti projdou jednotlivými stanovišti a když splní úkol dostanou nápovědu. Podle nápověď musí přijít na slovo (heslo), které řeknou na konečném stanovišti (dostanou odměnu, medaily…). Jednotlivá stanoviště bych umístila do přírody a cestu vyznačila fáborky.

STANOVIŠTĚ:

1. Poznáš listnaté stromy?
Děti dostanou papír a na něm listy stromů (8) a k nim názvy, které k sobě musí správně přiřadit v časovém intervalu 1,5 minuty.

2. Umíš třídit odpad?
Nachystáte si různé druhy odpadků (pet láhev, kousek polystyrenu, noviny, papírovou krabici, ohryzek od jablka, slupky od brambor, lahev od vína, sklenice od přesnídávky, zlomená tužka, řasenky,…….) a nebo si vytisknete obrázky. K tomu vytisknete různé barvy odpadkových košů a děti budou muset správně určit do jakých košů, co patří (tohle bych nedělala na čas, ale pokud budou dlouho přemýšlet, hru ukončíme).

3. Sbírání žab?
Připravte si kýbl a vršky (počet přizpůsobit množství a věku dětí). Ideální místo pro tuto aktivitu je u chodníku nebo nefrekventované cesty. Na jednu stranu chodníku rozmístíme vršky, děti budou mít za úkol vršky najít dát do kýblíku a přenést přes cestu, kde je zase vyskládat, jako by to byli skutečné žáby. Úkol děti splní, pokud přenesou určitý počet žab.

4. Poznáš ohrožené druhy?
Děti dostanou rozstřihané obrázky 3 ohrožených druhů zvířat (1 obrázek cca na 5 dílů) a v časovém intervalu (3 min.) musí kousky roztřídit, poskládat, a pojmenovat zvířata.

5. Poskládej si čepičku (lodičku)
Připravíme si staré noviny nebo letáky, děti budou mít za úkol poskládat čepičku nebo třeba lodičku. Můžeme jim dát k dispozici jeden model, který mohou rozložit, pokud neví, jak by se měla skládat.


6. Heslo: OCEÁN
Nápovědy:
Fotka vody
Velryba - žije v oceánu
Sůl - oceán je slaný
Fotka severky zvýraznit sever a jih - severní ledový a jižní oceán
Fotka obličeje, který ukazuje pšš - jako tichý oceán
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haygag Haygag | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 12:05 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog!

2 taborovky taborovky | E-mail | 20. dubna 2018 v 7:08 | Reagovat

[1]: díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama