NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Čarodějnická stanoviště

27. dubna 2018 v 13:00 | Tábornice Kačka |  Sady her s tématikou
Za nedlouho bude 30. duben - Pálení čarodějnic. A co by každá čarodějnice či čaroděj měl umět? Pár tipů nejdete v tomto článku.


Děti na začátku dostanou kartičku, kde budou dostávat razítka za splnění úkolu, pokud splní všechny, prokázali, že jsou praví čarodějové a čarodějnice, dostanou talisman (diplom, medaili) a mohou se zúčastnit slavnostního závěrečného ohně u kterého se bude tančit a opékat špekáčky.


Létání na koštěti
Vytvoříme překážkovou dráhu (slalom, přeskočit, podlézt, přejít) a děti mají za úkol dráhu zvládnout s koštětem, které budou mít mezi nohama.


Projít začarovaným lesem
Natáhneme provázek mezi stromy a dětem zavážeme oči, budou mít za úkol jít podél provázku až na konec lesa.

Bylinky
Nachytejte si pár živých rostlin nebo i obrázků a děti budou hádat, jak se jmenují (sedmikráska, smetanka, jitrocel, hluchavka, tulipán)

Najdi pavouka (žábu, hada, myš)
Připravíme si pytlík nebo krabice, do ní dáme umělé zvířátko a nasypeme tam vršky (nastřihané papírky, syrové kolínka) a děti mají za úkol dát do pytlíku ruka a zvířátko vytáhnout aniž by vysypali obsah pytlíku.

Vaření lektvaru
Připravíme si kotlík, vařečku a na trávu vysypeme různě barevné vršky (korálky), můžeme si připravit i papír, na kterém bude napsaný recept (zaklínadlo), nebo budeme dětem sami říkat, co do lektvaru patří. Např. 4 zelené vršky, 2 bíle, 5 červených, ….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama