Přesmyčky z jmen

20. dubna 2017 v 21:47 |  Hry s malou přípravou
Prostor: lepší místnost
Potřeby: Papírové kartičky (A4 = 4 kartičky), psací potřeby, (papíry, stopky)

Tato hra je spíše pro větší děti anebo věkově smíšené skupiny. Děti si ověří svoji slovní zásobu a můžeme jí použít i jako seznamovací aktivitu.


Na začátek dětem můžeme vysvětlit co je to přesmyčka (přesnou definici a generátor najdete zde). Dětem rozdáme kartičky a psací potřeby. Na každou kartičku napíší jedno písmeno svého křestního jména (pokud máme málo dětí, můžeme použít i příjmení). Na začátek bychom měli uvést na pravou míru, jaké slova mohou děti skládat např. pouze podstatná jména a slovesa. Tuto hru můžeme pojmout jako souboj týmů nebo jako aktivitu dvojic.


A) Týmy - každý tým spojí všechny svá písmena a snaží se poskládat co nejvíce slov, každé písmeno mohou použít pouze jednou. Prémiové body udělíme týmu, který použije všechny písmena. Po časovém intervale ukončíme hru a spočítáme slova a kdo má nejvíce, vyhrál.

B) Dvojce - každému rozdáme ještě papír a tužku. Děti se rozdělí do dvojic a ty zkouší, jaké slova vymyslí ze svých dvou jmen a zapíší si to. Po určité době se dvojce vymění, takto se můžou prostřídat několikrát. Na závěr se můžeme posadit a probrat jaká slova vznikla. Například nejdelší slovo nebo nejzábavnější.C) Každý si může zkusit i přesmyčku pouze ze svého jména.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama