NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Házení kostkou

20. října 2016 v 10:00 |  Hry pro starší děti
Prostor: příroda
Potřeby: několik hracích kostek, tvrdé podložky, plastové kelímky, připravené papíry s úkoly, čísla stanovišť, stopky, papír, tužka

Tato hra je spíše pro starší děti, vyzkouší si svoji pevnou vůli a výdrž.


Vytvoříme několik stanovišť cca 6. U každého stanoviště bude kartička s číslem stanoviště, kelímek s kostkami (počet závisí na úkolu), tvrdá podložka a papírek s úkolem.

Princip hry spočívá v tom, že vyběhne první. Vedoucí zapíše čas startu (děti mají od sebe rozestu cca 2 minuty), doběhne ke stanovišti jedna, tam si přečte, kolik má za úkol hodit a hodí kostkami. Pokud se mu úkol podaří, pokračuje na další stanoviště, pokud ne, tak se vrací zpátky na start a běží znovu k jedničce zkusit štěstí. U druhého stanoviště to probíhá stejně a tak děti běhají tam a zpátky tak dlouho, dokud nezvládnou všechny stanoviště. Po té doběhnou do cíle a vedoucí zapíše čas. Kdo má nejkratší čas, vyhrál.

Pokud máte možnost, můžete dát na každé stanoviště vedoucího, který bude kontrolovat, zda děti nepodvádí. Pokud ne nevadí, bude tato hra i o poctivosti.

Jestli s toho chcete udělat tak trochu bojovku, umístěte jednotlivé stanoviště do kopcovitého terénu (schody taky nejsou k zahození), aby si děti i fyzicky mákly.


Příklady kartiček na stanovištích (na každém stanovišti jsou dvě kostky)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama