NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Čáp ztratil čepičku

18. října 2016 v 13:51 |  Hry na "zabití" času
Prostor: venek (místnost)
Potřeby: žádné

Tuto hru jsme hrávali jako děti a jediné co k ní potřebujeme, jsou barvy kolem nás. Pro drobotinu to bude skvělé opakování barviček a pro ty větší to může být hra na zlepšení postřehu.


Děti shromáždíme do hloučku, vybereme jednoho dobrovolníka (čápa), který si stoupne cca 3 kroky od ostatních. Hlouček dětí jednohlasně říká říkanku: "Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?" a čáp odpoví: "Barvičku měla ….žlutou...(řekne nějakou barvu, kterou vidí okolo sebe)." V tu chvíli se hlouček dětí rozprchne a co nejdřív se snaží chytit ....žlutého.... předmětu. Musí být rychlejší než čáp, který se snaží někoho chytit (stačí, když chytne jednoho). Pokud nikoho nechytne, zůstává nadále čápem, pokud chytne, chycený se místo něho stává čápem. A hra se opakuje. Děti musíme upozornit, že barvičky by se měli střídat.


Tato hra může mít více variant, s ohledem na počet dětí, barevnost okolí a velikosti hracího prostoru.

Pokud máme malou skupinku dětí, můžeme hru ztížit tím, že každé dítě musí mít svůj vlastní ...žlutý... předmět.

Při velké skupině čáp může pochytat dětí, kolik chce a čápem se stávají všichni chycení a postupně je čím dál více čápů.

V místnosti není dobré, aby se děti navzájem honily, proto se čápem vždy stává, ten kdo se chytne barvičky jako poslední.
Pří této variantě může zůstat čáp vedoucí a dítě, které bude nejpomalejší, si započítá trestný bod a po několika kolech, kdo bude mít nejmíň trestných bodů, vyhrál.

Případně pokud se chytne poslední, může si jít sednout, a kdo zůstane až do konce, vyhrál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama