NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Zelená Karkulka

17. dubna 2016 v 21:15 |  Srandovní pohádky na dobrou noc
V malé chaloupce uprostřed smrkového lesa žila mladá dívka se svou babičkou. Dívence se říkalo Zelená Karkulka, protože měla na těle vyrážku zbarvenou do zelena. Většina lidí se na ní kvůli tomu dívala s odporem a proto nechodila ráda do města. Nejraději byla doma a s babičkou sledovala Ordinaci v růžové zahradě.


Jednoho dne, však babička onemocněla a Karkulka musela na nákup do města sama. Babička jí napsala seznam, dala peníze a tašku. A Karkulka se vydala na cestu.
Prošla lesem až k velkému rybníku a hned za ním byl obchod. Byl to pořádný nákup a taky nebyl vůbec levný, Karkulka totiž měla zítra narozeniny, tak jí babička chtěla udělat radost a upéct její oblíbený banánový dort.
Když všechno nakoupila, co nejrychleji pelášila zpátky do lesa, aby už nikoho nepotkala. Ale hned na kraji lesa na ní z poza houští vybafl jezevec. Karkulka se lekla, pustila nákup a utekla.
Celá udýchaná se zastavila u rybníka. Když se však vzpamatovala, bylo už pozdě, nákup měl mlsný jezevec a Karkulka na nový už neměla peníze. Tak si sedla na pařez vedle velké vrby a začala brečet.
Pláč zaslechl místní vodník Žabykuk a vylezl se podívat z vody, kdo to tak hrozně vzlyká. Když spatřil Zelenou Karkulku, oči se mu rozzářily. Ta dívenka na břehu byla tak krásně zelená, že se do ní okamžitě zamiloval. A tak se rozhodl, že jí osloví.
"Dobrý den přeji, krásná slečno. Pročpak tak pláčete?"
Karkulka si utřela slzy s tváří a vzlykavým hlasem mu pověděla o jezevci, a že už nemá žádné peníze na nákup, a že zítra má narozeniny. Vodník mávl rukou a ponořil se zpátky do vody. Zachví-li vyplaval s celým měšcem drobných, které našel v kapsách u svých utopených dušiček.
Karkulka první peníze přijmout nechtěla, ale když vodník naléhal tak si je z radostí vzala, šla nakoupit a celá šťastná se vrátila domů k babičce.
A od té doby chodila každý den k rybníku za vodníkem a byla šťastná, že se někomu líbí taková, jaká je. A zhruba za rok spolu chystali veselku. Postavili si vedle rybníka malou chaloupku a v ní žili spolu se třemi krásně zelenými dětmi šťastně až do smrti.

A jestli se ptáte, jak dopadl jezevec, tak ten když snědl celý nákup tak se tak moc přejedl, že se nemohl ani pohnout a tak tam někde leží možná dodnes.

Pokud se vám pohádka líbila přečtšte si i pohádku Šípkový Růžák
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Emma Emma | 23. července 2018 v 17:15 | Reagovat

Super článek wow.Zelená kakarkulka
❤❤❤❤❤

2 taborovky taborovky | E-mail | 23. července 2018 v 20:55 | Reagovat

[1]: díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama