NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Slepecký den

30. března 2016 v 20:41 |  Sady her s tématikou
Potřeby: šátky, výtvarné potřeby (pastelky, fixy), papír, miska, marmeláda, lžičky, sada různých předmětů (sirky, klíče, zvoneček, igelitová taška, papír, rolnička, voda + skleničky, kniha, tyčinky, notebook se zvuky), nějaké bonbóny
Prostor: venku i vevnitř


Děti si v tento den vyzkouší, že být hendikepovaný není jednoduché a že zrak je pro nás velmi důležitý. Taky se naučí spolupráci a toleranci. Pro zahájení toho dne můžete použít příběh o epidemii (viz naleznete zde). Většinu her bude přizpůsobena pro dvě skupiny dětí, které proti sobě soutěží (dají se upravit i pro jednu skupinu).
Malování
Každé skupině dáme velký papír a výtvarné potřeby, všem dětem zavážeme oči a budou mít za úkol vytvořit společně umělecké dílo. Téma necháme na nich, nebo ho zvolíme my (dobře se dělá vesmír, les, zoo, statek)

Nakrm mě
Děti se rozdělí do dvojic zavážou si oči a posadí se proti sobě. Vedoucí jim dá misku s marmeládou (kečupem, krupičnou kaší, šťávou) a lžičku. Jejich úkolem je se navzájem pokusit nakrmit, kdo bude nejméně zašpiněný, vyhrál.

Kdo to je?
A) A) Týmy si sednou proti sobě na zem, tým vyšle zástupce, tomu se zavážou oči. Bude mít za úkol poznat všechny členy protějšího týmu (předtím se však druhý tým přesedne). Který zástupce jich pozná více, vyhrál.
B) B) Zástupci budou poznávat vlastní tým, ale jen podle určité části těla - ruky, nohy, ucha, nosu, krku, kolene, vlasů. Body se sečtou po všech kolech, který tým získá více, vyhrál.

Sluchohádanky
Všem zavážeme oči, ke každé skupince dáme vedoucího, který bude zapisovatel. Potom postupně budeme dělat různé zvuky a děti budou říkat svému vedoucímu co to je, ten odpověď vždycky napíše. Potom spočítáme body, která skupinka uhádla více zvuků, vyhrává.
Lze udělat něco podobného i audio nemusíme používat reálné předměty. Nebo můžeme nechat děti hádat zvuky zvířat - https://www.youtube.com/watch?v=VE5R3k6Xl9Y


Slepecká Kimova hra
Klasická kimova hra, ale po slepu viz zde

Sestavte řadu
Všichni členové skupiny si zaváží oči a budou mít za úkol si stoupnout do řady
a) A)Od největšího po nejmenšího
b) B)Od nejmladšího po nejstaršího
c) C) Podle jména dle abecedy
d) D)Podle příjmení dle abecedy
e) E)Podle data narození od ledna až po prosinec
Který skupina vytvoří řadu rychleji a správně dostává bod. Na konci sečteme body a kdo má víc, vyhrál.

Slepecká stezka

V lese mezi stromy natáhneme provaz a na konec umístíme zvoneček. Celému týmu zavážeme oči a jeden z vedoucích bude stopovat, za jak dlouho zdolají stezku. Vystartuje první, až je na konci zazvoní na zvoneček a pak může vyrazit další člen. Až zazvoní na zvonek poslední, vedoucí stopky vypne a napíše si čas. Potom jde další skupina. Která skupina bude rychlejší, vyhrává.

Autíčka
Hra pro dvojice viz zde


Tento den můžete ukončit dobrodružnou výpravou za lékem proti slepotě, jako v příběhu epidemie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 31. března 2016 v 0:24 | Reagovat

Skvělé nápady a skvělý blog!! :)

2 taborovky taborovky | 31. března 2016 v 21:02 | Reagovat

[1]: Díky :)

3 WaclawX WaclawX | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 10:22 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama