NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Střižba

22. února 2016 v 10:00 |  Hry na "zabití" času

Potřeby: něco na označení hranic (provaz, kloboučky)
Místo: tělocvična, louka, cesta


Pravidla profesionální střižby najdete zde: http://www.strizba.cz/pravidla-kralovskeho-strihu/
Možná děti zaujme, že obyčejné kámen, nůžky, papír, teď (nebo raz, dva, tři, teď) má i své mistrovství.

Děti si rozdělíme do dvou skupin, pro lepší vysvětlení si je nazveme modrý a zelený tým. Nachytáme 2 čáry, které od sebe budou cca 20 kroků, za každou čáru si stoupnou dva zástupy dětí, tak aby byli proti sobě. Cílem skupinky je se dostat za čáru jeho soupeře.


Děti si rozdělíme do dvou skupin, pro lepší vysvětlení si je nazveme modrý a zelený tým. Nachytáme 2 čáry, které od sebe budou cca 20 kroků, za každou čáru si stoupne zástup dětí, tak aby byli proti sobě. Cílem skupinky je se dostat za čáru jeho soupeře.
Hru odstartujeme a s každého týmu vyběhnou dva proti sobě, kde se potkají tak se zastaví a dají si kámen, nůžky, papír kdo vyhraje, může pokračovat dál a poražený se vrací na konec řady ke své skupince. Ale poražená skupinka neotálí a pošle dalšího, který běží zastavit soupeře a zase si dají střižbu (kámen, nůžky, papír, teď), atd. dokud jeden nepřekoná všechny a nedostane se za jejich čáru.
Popis obrázku: vyběhl modrý proti zelenému, střižbu vyhrál zelený, tak běží dál a s modrého týmu vyběhl další hráč - kde se spolu střetnou, tak si dají střižbu a vyhrál modrý, takže zelený se vrací a modrý pokračuje dál a ze zeleného týmu musí vyběhnout další.

Dalo by se říct, že za čáru soupeře se dostane ten, kdo porazí všechny, kteří ho zastaví.

Tato hra se dá hrát na kola a kdo překročí soupeřovu čáru víckrát, tak vyhrál.

Tip. Za čáru se málo kdy má šanci dítě dostat, děti se mačkají, ale když řekneme, že stačí být jeden krok od čáry, hra bude bez problémů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama