NA SERVU BLOG.CZ DOCHÁZÍ K MODERNIZACI A S TÍM SOUVISÍ VÝPADKY A ZMATKY, OMLOUVÁM SE A DOUFÁM ŽE SE TO BRZY VŠE SPRAVÍ

Stezka pevných nervů

18. února 2016 v 10:00 |  Bojovky
Potřeby: deky, fáborky, (tužka a papír)
Místo: příroda


Tato hra je zkouška trpělivosti a tolerance v kolektivu. Vytvořte stezku označenou fáborky a na ní umístěte cca 5 vedoucích, kteří budou mít úkol. Děti si rozdělíme do skupinek 5-8 dětí a před startem jim řekneme ať si vezmou sebou věci které by po cestě mohli potřebovat. Potom postupně pouštíme skupinky s 5 min intervalem na cestu.


Když dojdou k 1. vedoucímu splní úkol, ten musí být takový, aby ho opravdu mohli splnit - říct táborovou hymnu, udělat 10 dřepů, zarecitovat báseň atd.
Další vedoucí už bude mít něco složitějšího, např. každý se musí napít ze své láhve, pokud se stane, že jeden ze členů nemá láhev nebo pití musí se celá skupinka vrátit do tábora a láhev s pitím vzít. Ale pozor po cestě tam i zpátky opět plní všechny úkoly, které potkají. (takže po cestě zpátky zazpívajíc st. 1, dojdou do tábora, vezmou flašku a znovu zazpívají na st. 1 a na st. 2 se všichni napijí a pokračují k st. 3. atd.).
Podle mě je vítězem každá skupinka, která to nevzdá a dotáhne to až do konce. Ale pokud chcete vítěze tak stopujte čas za, jak dlouho se jim podařilo stezku zvládnout.

Tipy na stanoviště - záleží na tom, co děti měli vzít jako povinnou výbavu, takže lze to poupravit dle vašich potřeb, zde jen pár tipů na inspiraci.

Přezujte se do gumáků
Dejte si všichni čepici
Ukažte mi umytý ešus
Zazpívejte poslední písničku ze zpěvníku (musí mít alespoň jeden zpěvník)
Všichni uvažte na vlastní uzlovačce dračák
Dejte si čisté ponožky (při vracení si mohou už střídat jen ty dvoje, aby nespotřebovali všechny ponožky na týden)
Oblékněte si pláštěnku
Ukažte mi spacák
Vyčistěte si zuby
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama